15 czerwca 2010

Staruszek Leżak

    Stary Leżak był już bardzo stary... Nikt oprócz Dziadka Gospodarza nie chciał na nim leżeć. Stare kości trzeszczały mu pod ciężarem siadających na nim ludzi, a materiał napinał się już tak bardzo, że Leżak bał się, że jeszcze chwila, a cały się rozsypie. 
    Któregoś dnia przyszła do Gospodarstwa Dobra Ciocia. Po jajka przyszła, jak zwykła to robić co tydzień. Leżak stał sobie cichutko w kąciku i marzył o wizycie w salonie odnowy, albo chociaż o maleńkim, tyciuteńkim liftingu.. takim tylko dla poprawy samopoczucia. Wtem usłyszał głos Dobrej Cioci, która w te słowy zwróciła się do Gospodyni:
   - A co Wy tak ten okropny leżak męczycie i męczycie? Nie czas z nim na śmieci przypadkiem? 
Staruszek prawie podskoczył z rozpaczy i ciocia, która dotąd była Dobrą Ciocią w jednej chwili stała się Ciocią Złą, Okrutną, bez serca...
   - Aaa...zobaczymy... -odparła Gospodyni i w głowie zrodził  jej się pomysł, który postanowiła zrealizować w najbliższe słoneczne popołudnie.
   Dnia następnego zaopatrzona w papier ścierny, pędzel, farby, materiał i nici zabrała się ochoczo do pracy.     
    Za tydzień przyjdzie Zła Ciocia i  nadziwić się nie zdoła jak zobaczy, jakie cudo wyczarowała Gospodyni ze staruszka poczciwego, który nadawał się przecież tylko na śmietnik.
   Teraz nie tylko Gospodarz, ale i  Gospodyni siada na poczciwym Leżaku Staruszku i podziwia jak pięknieje Gospodarstwo, a dzieci szczebioczą wokoło roztaczając aurę szczęśliwości i błogiego dziecięctwa.6 komentarzy:

 1. Ten Staruszek całkiem dziarsko wygląda, a w kwiatowym ubraniu bardzo mu do twarzy - dobrze jest mieć taką Gospodynię!

  OdpowiedzUsuń
 2. oj! ale zmiany!;)
  Kasia Ch.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudna historia ;)) a metamorfoza świetna, podziwiam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Leżaczek po liftingu wygląda super. U mnie też kiedyś taki był. Muszę wybrać się na strych na poszukiwania.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniu jestem pod wielkim wrażeniem (ocena za całokształt szóstka z plusem!)Króliki są cudne, poduchy,serduszka.....itd.Pracuj dalej bo to co tworzysz bardzo cieszy oko. Pozdrawiam Ania K.

  OdpowiedzUsuń